Producenci

Jakie zabawki zapewnią najlepszy rozwój półrocznemu dziecku?

 

Półroczne dziecko uczy się, wykorzystując swoje zmysły i potrafi kojarzyć informacje. Rejestruje wszystko, co się wokół niego dzieje i coraz więcej pamięta. Często umie już opierać się na wyprostowanych rączkach, a czasami nawet samodzielnie siedzieć. Jego dłonie są coraz sprawniejsze. Chwyta przedmioty i przekłada je z ręki do ręki. Coraz lepiej koordynuje swoje ruchy i panuje nad mięśniami. Niektóre maluchy za chwilę wypowiedzą pierwsze słowo i zaczną raczkować. Innym zajmie to nieco więcej czasu. Możesz wspierać swoją pociechę odpowiednią stymulacją. Dowiedz się, jakie zabawki dla półrocznego dziecka wybrać, aby zapewnić mu jak najlepszy rozwój.

 

Nauka przez zabawę to klucz do właściwego rozwoju dziecka

 

Zabawa to ważny element wspierania rozwoju malucha. Zapewnia mu rozrywkę, ale także uczy. Zadbaj o to, żeby stymulować jego ruch, zmysły, a także umiejętności komunikacji. Wspólne spędzanie czasu podniesie jego kompetencje emocjonalne i przygotuje do życia w społeczeństwie. To, w jaki sposób, a przede wszystkim, czym bawisz się ze swoim dzieckiem, zaważy na tempie jego rozwoju.

 

Jakie zabawki dla półrocznego dziecka są najlepsze?

 

Zawsze wybieraj zabawki dopasowane do wieku swojej pociechy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że są bezpieczne i najlepiej odpowiadają na jego potrzeby. Znajdziesz u nas szeroki wybór zabawek sensorycznych dla półrocznego dziecka, które doskonale wspomogą jego rozwój.

 

Przytulanki dla półrocznego dziecka

 

Maluch w tym wieku przywiązuje się już do przedmiotów, więc możesz mu podarować przytulankę. Świetnie sprawdzą się maskotki z długimi nogami i rękami, za które można chwycić i pociągnąć. Wybierz pluszaka, który wydaje dźwięki, szeleści albo grzechocze. Zwróć także uwagę na kolor. Czarno-białe elementy przykują uwagę Twojego dziecka na dłużej.

 

Gryzaki i grzechotki

 

Półroczne dzieci uwielbiają miękkie klocki, gryzaki i grzechotki. Te zabawki świetnie stymulują zmysł słuchu, zachęcając malucha do zabawy. W tym wieku dziecko ząbkuje, więc możliwość gryzienia przedmiotu na pewno przyniesie mu ulgę.

 

Piłki sensoryczne

 

Doskonałym wyborem są także piłki sensoryczne, które pozwolą maluchowi poznawać różne faktury i kolory. Są świetne do toczenia, ściskania i żucia, więc jednocześnie mogą pełnić funkcję gryzaka. Nasze zabawki wykonane są z bezpiecznych dla dziecka materiałów. Dzięki temu masz pewność, że nie zaszkodzą maluchowi, nawet kiedy włoży je do buzi.

 

Teraz już wiesz, jakie zabawki dla półrocznego dziecka wybrać, aby zadbać o jego prawidłowy rozwój. Nie zwlekaj i zapewnij swojemu maluchowi właściwą stymulację i świetną rozrywkę.

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl