Producenci

Jakie zabawki dla niemowlaka wybrać, aby zapewnić mu właściwy rozwój?

 

 

Wybór zabawki dla niemowlaka to duże wyzwanie. Wie o tym każdy, kto stanął przed tym zadaniem. Maluchy rosną w oczach. Wraz z upływem czasu, zmieniają się ich potrzeby. Podpowiemy Ci dziś, jakie zabawki dla niemowlaka kupić, żeby stymulować jego prawidłowy rozwój.

 

Jakie zabawki dla niemowlaka są bezpieczne?

 

Wybierając zabawki dla małego dziecka, upewnij się, czy są dla niego bezpieczne. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że przypadkiem się nie skaleczy, nie połknie małego elementu i nie zatruje się toksycznymi substancjami.

 

Upewnij się, czy zabawka jest wytrzymała

 

Dziecięce zabawki powinny być na tyle trwałe, aby maluch nie uszkodził ich podczas zabawy. Pamiętaj, że będzie nimi uderzał, rzucał i szarpał za wystające elementy. Dlatego istotne jest, żeby żaden fragment się nie ukruszył. Sprawdź przy tym, czy zabawka nie ma ostro zakończonych krawędzi i małych części, które mogą zniknąć w buzi ciekawskiego malucha.

 

Sprawdź certyfikaty zabawki dla niemowlaka

 

Zanim kupisz zabawkę dla niemowlaka, dowiedz się, z jakich materiałów została wykonana. Produkty przeznaczone dla dzieci powinny spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa. Dzięki temu będziesz mieć gwarancję, że nie dojdzie do tragedii. Zapoznaj się z certyfikatami i upewnij, że produkt spełnia europejskie normy i nie zaszkodzi zdrowiu malucha.

 

Jakie zabawki kupić dla niemowlaka, żeby stymulować jego rozwój?

 

Jeśli zależy Ci na prawidłowym rozwoju dziecka, wybieraj zabawki, które będą go stymulować. Zdecyduj się na produkty sensoryczne, bo pobudzą jego zmysły i rozwiną zdolności ruchowe. Doskonale sprawdzą się artykuły edukacyjne dla dzieci, bo są projektowane tak, aby przykuć uwagę i zachęcić do odkrywania świata.

 

Świetnym wyborem dla niemowlaka są zabawki, które wydają dźwięki lub zmieniają się pod wpływem dotyku. Zdecyduj się na takie, które mają zróżnicowaną fakturę i zapewnią nowe doznania. Kolorowe elementy przykują uwagę malucha, a możliwość rzucania i turlania poprawi koordynację, zapewniając jednocześnie świetną zabawę.

 

Jakie pierwsze zabawki dla niemowlaka wybrać?

 

Szukając zabawki dla noworodka postaw na proste i duże produkty. Pamiętaj, że maluch dostrzega przedmioty, które znajdują się maksymalnie 35 cm od jego główki. Ponadto niezbyt dobrze widzi kolory. Dlatego wybierz dla niego maskotkę o mocno kontrastujących barwach, a będziesz mieć pewność, że przyciągnie jego uwagę. Zrezygnuj z grzechotek i klocków, jest na nie jeszcze za wcześnie.

 

Jeśli zastanawiasz się, jakie zabawki dla dwumiesięcznego niemowlaka sprawdzą się najlepiej, przyjrzyj się umiejętnościom malucha. Większość dzieci w tym wieku zaczyna wykazywać zainteresowanie otaczającym je światem. Dlatego podaruj mu grzechotkę lub kolorową maskotkę. Sprawdzi się także każda zabawka, którą dziecko będzie mogło bezpiecznie dotykać, głaskać i wkładać do ust.

 

Jakie zabawki dla sześciomiesięcznego niemowlaka sprawdzą się najlepiej?

 

Zabawki dla półrocznego dziecka powinny wspierać jego rozwój, stymulować zmysły oraz motorykę, a także pogłębiać umiejętności komunikacji. Maluch w tym wieku głównie uczy się, wykorzystując dotyk, wzrok i słuch. Zaczyna kojarzyć informacje i zapamiętywać fakty. Niektóre dzieci opierają się już na wyprostowanych rączkach, a część z nich nawet samodzielnie siedzi. Ich dłonie są coraz sprawniejsze, więc mogą chwytać i rzucać przedmiotami.

 

Czarno-białe maskotki dla maluchów

 

Dobrym wyborem są przytulanki z długimi kończynami lub uszami, za które maluch będzie mógł do woli ciągnąć. Na pewno zainteresuje go maskotka, która wydaje dźwięki lub błyszczy. Wybierz zabawkę, która ozdobiona jest czarno-białymi motywami, a będziesz mieć pewność, że przykuje uwagę malucha na dłużej.

 

Zabawki, które wydają dźwięk

 

Wśród zabawek dla półrocznego dziecka nie może zabraknąć także gryzaków i grzechotek. Nie dość, że stymulują zmysł słuchu, to jeszcze zachęcają do zabawy. Ponadto możliwość podgryzania przedmiotu przyniesie ulgę ząbkującemu maluchowi.

 

Zabawa w rzucanie

 

Piłki sensoryczne to doskonały wybór dla każdego malucha, także nieco starszego. Dziecko może je toczyć, ściskać, a także w razie potrzeby podgryzać. Dobrym wyborem są produkty, które mają zróżnicowaną fakturę. Pobudzą receptory znajdujące się w dłoniach i pozwolą na poznawanie nowych kształtów.

 

Jak wybrać idealną zabawkę dla dziecka?

 

Decydując się na zakup zabawki, nie kieruj się sztywno wyznacznikiem wieku. Maluchy rozwijają się w różnym tempie. Opieranie się na wyciągniętych rączkach, raczkowanie, samodzielne siadanie, a także pierwsze kroki w przypadku każdego dziecka przypadają na inny moment. Dlatego warto zwrócić uwagę na umiejętności malucha i dopasować zabawkę do jego potrzeb w danej chwili. Skonsultuj się z jego rodzicami, którzy określą, na jakim poziomie rozwoju jest ich pociecha i jakie zabawki dla niemowlaka sprawdzą się w jego przypadku najlepiej. Unikniesz nietrafionego prezentu i będziesz mieć pewność, że w pełni funkcjonalny drobiazg sprawi radość dziecku.

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl