Producenci

Jaki prezent wybrać na roczek dla dziecka?

 

Wybór odpowiedniego prezentu dla dziecka często stwarza dziadkom i rodzicom chrzestnym spore problemy. Maluchy rosną w oczach i bardzo szybko zmieniają się ich wymagania. Trudno za nimi nadążyć, a co dopiero wybrać odpowiednią zabawkę. Na rynku znajdziesz mnóstwo propozycji, ale ich różnorodność może doprowadzić do zawrotu głowy. Dlatego sprawdź, jakie potrzeby ma maluch. Dzięki temu będziesz wiedział, jaki prezent na roczek wybrać, aby trafić w jego gust.

 

Co potrafi roczne dziecko?

 

Zazwyczaj roczne dziecko już bardzo dużo rozumie, ale komunikuje się jedynie podstawowymi zwrotami. Lubi naśladować czynności dorosłych i potrafi wykonywać proste polecenia – oczywiście, jeśli ma na to ochotę. Wymaga nieustannej uwagi i nowych pomysłów na spędzanie czasu. Uwielbia poznawać otaczający je świat, jeśli zapewni mu się warunki, które go zainteresują.

 

Jaki prezent na roczek zapewni maluchowi bezpieczeństwo?

 

Roczne dziecko potrafi obracać przedmioty w dłoniach i przekładać je z ręki do ręki. Lubi nimi potrząsać, a także rzucać i uderzać. Sprawdza w ten sposób, co się z nimi stanie i uczy, jakie mają właściwości. Dlatego wybierając prezent na roczek dla dziewczynki lub chłopca, zadbaj o to, żeby nie stanowił zagrożenia. Zabawki powinny być na tyle trwałe, żeby przetrwać eksperymenty i na tyle bezpieczne, żeby maluch nie zrobił sobie nimi krzywdy.

 

Jaki prezent na roczek dla dziecka wybrać, aby stymulować jego rozwój?

 

Zabawki dla 12-miesięcznego malucha powinny pomagać mu w opanowaniu podstawowych umiejętności i zachęcać do poznawania świata. Wybierając prezent na roczek dla dziecka, postaw na przedmioty, które wydają dźwięki i mają zróżnicowaną fakturę. Doskonale sprawdzą się interaktywne zabawki, które zmieniają się pod wpływem dotyku i dostarczają różnorodnych bodźców. Różne kolory i świecące elementy na pewno przykują uwagę.

 

Zabawki sensoryczne – prezent na roczek dla dziewczynki i chłopca

 

Możesz pobudzić zmysły dziecka i wspomóc jego rozwój zabawkami sensorycznymi. Maluch potrafi już zbudować wieżę, więc drewniane klocki w różnych kolorach i kształtach to strzał w dziesiątkę. Dzięki wyrazistym barwom przyciągną jego uwagę i pomogą rozwijać motorykę małych paluszków. Dobrym rozwiązaniem są także piłki do rzucania i turlania o różnych fakturach, które pozwolą na poprawę koordynacji ruchowej.

 

Zanim wybierzesz zabawkę dla malucha, spytaj o zdanie jego rodziców. Oni wiedzą najlepiej, jaki prezent na roczek sprawdzi się w przypadku ich dziecka. Znają jego preferencje i podpowiedzą Ci, czym maluch bawi się najchętniej i co jest mu realnie potrzebne.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl